خانه / اخبار / اسلام با ترور و خشونت مخالف است

اسلام با ترور و خشونت مخالف است

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی : امروز وظیفه ما این است که به دنیا اعلام کنیم؛ دین اسلام، دین اخوّت و رحمت و مهربانی است. دینی است که با خشونت و ترور و غارت گری و جنایت های وحشیانه کاملاً مخالف است.

پیام حضرت آیت اللّه  صافی گلپایگانی بمناسبت افتتاح مسجد جامع اهل البیت علیهم‌السلام در کیپ تاون آفریقای جنوبی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ الصَّلَاهِ وَ السَّلَامُ عَلَى خَیر خَلقِه حَبیبِ إلَهِ العَالَمینَ أَبِی الْقَاسِمِ مُحَمَّدٌ وَ آلِهِ الطَّاهِرِین سِیَّمَا بَقیَّهِ الله فِی الأرَضین.

قال الله الحکیم: « لَمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوَى مِنْ أَوَّلِ یَوْمٍ أَحَقُّ أَنْ تَقُومَ فِیهِ فِیهِ رِجَالٌ یُحِبُّونَ أَنْ یَتَطَهَّرُوا ».

افتتاح مسجد جامع اهل البیت در کیپ تاون را در ایام مبارک میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، به عموم دوستداران اهل بیت علیهم السلام، و به شما عزیزان حاضر در این جلسه با عظمت، تبریک و تهنیت عرض می کنم؛ ان‌شاء الله تعالی این مسجد که مرکز بزرگ دینی و پایگاه توحید و هدایت و ارشاد است و ندای الله اکبر از آن به گوش موحّدان خواهد رسید، مرکز اجتماع همه فضائل انسانی و مکارم اخلاقی خواهد بود.

مسجدی که موحّدان و مسلمانان را در آن جمع نموده، و راه کمال انسانیّت و ترقّی معنوی مردم در آنجا آموخته می شود. خوشبختانه این مسجد به نام مقدّس اهل بیت علیهم السلام نامگذاری شده است؛ چه اسم زیبایی و چه نام مقدّس و پر معنایی!

اهل البیت علیهم‌السلام برای همه، الگو و اسوه هستند. کسانی که می خواهند سعادت دنیا و آخرت را کسب نمایند باید از آنها پیروی نموده، و با محبّت و دوستی آنان، عزّت و سرافرازی همیشگی داشته باشند. اهل البیت به مسلمان ها می آموزند که همه با هم، با مهربانی و صفا و صمیمیت زندگی نموده، و با کمک به یکدیگر، و ایثار و سخاوت و مواسات، مشکلات را برطرف نمایند.

 امروز وظیفه ما این است که به دنیا اعلام کنیم:

دین اسلام، دین اخوّت و رحمت و مهربانی است. دینی است که با خشونت و ترور و غارت گری و جنایت های وحشیانه کاملاً مخالف است.

مسلمان واقعی، پیرو حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم، و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است که برای مردم، صلح و صفا و آرامش و عزّت و سربلندی می خواهند.

 خدای بزرگ را شاکر هستیم که در کشور آفریقای جنوبی، مسلمانان با صمیمیت و مهربانی و محبّت به یکدیگر زندگی می کنند، و رفتار آنان موجب می شود که پیروان ادیان دیگر، آنها را تحسین نمایند.

 درود بر شما محبّان و ارادتمندان پیامبر رحمت و اهل بیت ایشان. درود و صلوات بر همه بانیان خیر این مسجد با عظمت و درود بر جناب سلاله السادات حجه الاسلام آقای حاج سید خیر آفتاب حیدر و دوستان و همکاران ایشان. تأییدات همگان را از خداوند متعال در ظلّ عنایات حضرت بقیه الله ارواحنا له الفدا مسئلت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

لطف الله صافی

نهم ربیع الأول ۱۴۳۹ هـ.ق

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی : امروز وظیفه ما این است که به دنیا اعلام کنیم؛ دین اسلام، دین اخوّت و رحمت و مهربانی است. دینی است که با خشونت و ترور و غارت گری و جنایت های وحشیانه کاملاً مخالف است. پیام حضرت آیت اللّه  صافی گلپایگانی بمناسبت افتتاح مسجد جامع اهل البیت علیهم‌السلام در کیپ تاون آفریقای جنوبی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ الصَّلَاهِ وَ السَّلَامُ عَلَى خَیر خَلقِه حَبیبِ إلَهِ العَالَمینَ أَبِی الْقَاسِمِ مُحَمَّدٌ وَ آلِهِ الطَّاهِرِین سِیَّمَا بَقیَّهِ الله فِی الأرَضین. قال الله الحکیم: « لَمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوَى مِنْ أَوَّلِ یَوْمٍ أَحَقُّ أَنْ تَقُومَ فِیهِ فِیهِ رِجَالٌ یُحِبُّونَ أَنْ یَتَطَهَّرُوا ». افتتاح مسجد جامع اهل البیت در کیپ تاون را در ایام مبارک میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، به عموم دوستداران اهل بیت علیهم السلام، و به شما عزیزان حاضر در این جلسه با عظمت، تبریک و تهنیت عرض می کنم؛ ان‌شاء الله تعالی این مسجد که مرکز بزرگ دینی و پایگاه توحید و هدایت و ارشاد است و ندای الله اکبر از آن به گوش موحّدان خواهد رسید، مرکز اجتماع همه فضائل انسانی و مکارم اخلاقی خواهد بود. مسجدی که موحّدان و مسلمانان را در آن جمع نموده، و راه کمال انسانیّت و ترقّی معنوی مردم در آنجا آموخته می شود. خوشبختانه این مسجد به نام مقدّس اهل بیت علیهم السلام نامگذاری شده است؛ چه اسم زیبایی و چه نام مقدّس و پر معنایی! اهل البیت علیهم‌السلام برای همه، الگو و اسوه هستند. کسانی که می خواهند سعادت دنیا و آخرت را کسب نمایند باید از آنها پیروی نموده، و با محبّت و دوستی آنان، عزّت و سرافرازی همیشگی داشته باشند. اهل البیت به مسلمان ها می آموزند که همه با هم، با مهربانی و صفا و صمیمیت زندگی نموده، و با کمک به یکدیگر، و ایثار و سخاوت و مواسات، مشکلات را برطرف نمایند.  امروز وظیفه ما این است که به دنیا اعلام کنیم: دین اسلام، دین اخوّت و رحمت و مهربانی است. دینی است که با خشونت و ترور و غارت گری و جنایت های وحشیانه کاملاً مخالف است. مسلمان واقعی، پیرو حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم، و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است که برای مردم، صلح و صفا و آرامش و عزّت و سربلندی می خواهند.  خدای بزرگ را شاکر هستیم که در کشور آفریقای جنوبی، مسلمانان با صمیمیت و مهربانی و محبّت به یکدیگر زندگی می کنند، و رفتار آنان موجب می شود که پیروان ادیان دیگر، آنها را تحسین نمایند.  درود بر شما محبّان و ارادتمندان پیامبر رحمت و اهل بیت ایشان. درود و صلوات بر همه بانیان خیر این مسجد با عظمت و درود بر جناب سلاله السادات حجه الاسلام آقای حاج سید خیر آفتاب حیدر و دوستان و همکاران ایشان. تأییدات همگان را از خداوند متعال در ظلّ عنایات حضرت بقیه الله ارواحنا له الفدا مسئلت دارم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. لطف الله صافی نهم ربیع الأول ۱۴۳۹ هـ.ق

امتیاز کاربران: ۴٫۸۵ ( ۱ رای)
۰ bigtheme

درباره ی ابوالفضل

وب سایت یاد خدا موسس : شخص من

همچنین ببینید

پیام تسلیت آیت الله سیستانی

پیام تسلیت آیت الله سیستانی برای درگذشت علامه عاملی آیت‌الله سید علی سیستانی، در پیامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت