خانه / کتابخانه / معرفی و دانلود کتاب گفتارهای مذهبی

معرفی و دانلود کتاب گفتارهای مذهبی

احسان کوثری نیا در کتاب گفتارهای مذهبی مجموعه‌ای از مقالات و نوشته‌ها را در حوزه‌های مختلف مباحث دینی و مذهبی از منابع گوناگون ترجمه و تدوین کرده است.

این نوشتارها سعی شده با زبانی ساده و قابل فهم برای عموم افراد نگاشته شوند و در عین حال از منابع معتبر در سطح بین‌الملل اخذ شده‌اند. مطالب این کتاب برای علاقمندان حوزه‌ی مباحث اعتقادی، دانشجویان رشته‌های الهیات و معارف اسلامی و کلیه مخاطبانی که به دنبال افزایش اطلاعات عمومی خود در زمینه‌های مذهبی، قرآنی و عقیدتی هستند، سودمند خواهد بود. منابع و مراجع هر نوشتار در پایان آن آمده است.

در بخشی از کتاب گفتارهای مذهبی می‌خوانیم:

بسته به انگیزه مذهبی هر شخص، افراد ممکن است تصورات مختلفی از خدا داشته باشند. غالباً افراد به گونه‌ای نسبت به تصور خود از خدا مطمئن می‌شوند که تنها آن نگرش را درست می‌پندارند، به این ترتیب ذهنیت و تصورات آن‌ها مبدل به تعصب مذهبی می‌شود.

در جامعه آمریکا اگر کسی از قرآن، کتاب مقدس اسلام، سخنی به میان آورد، بلافاصله در ذهن بسیاری از افراد تصویر یک تروریست خشن مانند اسامه بن لادن که نسبت به حکومت آمریکا بسیار ناشکیب است نقش می‌بندد. بسیاری از افراد ممکن است با شنیدن این مطلب که قرآن مبانی جامعه مردم‌سالار آزاد را مورد حمایت قرار می‌دهد متحیر شوند. این مقاله نیز به همین موضوع می‌پردازد. مع الاسف باید گفت چیزی که امروزه توسط بسیاری از مسلمانان به عنوان اندیشه اسلامی عمل می‌شود نوعی تحجر فاقد بینش بوده و در تضاد با آموزه‌های قرآن کریم قرار دارد.

 

دانلود 

احسان کوثری نیا در کتاب گفتارهای مذهبی مجموعه‌ای از مقالات و نوشته‌ها را در حوزه‌های مختلف مباحث دینی و مذهبی از منابع گوناگون ترجمه و تدوین کرده است. این نوشتارها سعی شده با زبانی ساده و قابل فهم برای عموم افراد نگاشته شوند و در عین حال از منابع معتبر در سطح بین‌الملل اخذ شده‌اند. مطالب این کتاب برای علاقمندان حوزه‌ی مباحث اعتقادی، دانشجویان رشته‌های الهیات و معارف اسلامی و کلیه مخاطبانی که به دنبال افزایش اطلاعات عمومی خود در زمینه‌های مذهبی، قرآنی و عقیدتی هستند، سودمند خواهد بود. منابع و مراجع هر نوشتار در پایان آن آمده است. در بخشی از کتاب گفتارهای مذهبی می‌خوانیم: بسته به انگیزه مذهبی هر شخص، افراد ممکن است تصورات مختلفی از خدا داشته باشند. غالباً افراد به گونه‌ای نسبت به تصور خود از خدا مطمئن می‌شوند که تنها آن نگرش را درست می‌پندارند، به این ترتیب ذهنیت و تصورات آن‌ها مبدل به تعصب مذهبی می‌شود. در جامعه آمریکا اگر کسی از قرآن، کتاب مقدس اسلام، سخنی به میان آورد، بلافاصله در ذهن بسیاری از افراد تصویر یک تروریست خشن مانند اسامه بن لادن که نسبت به حکومت آمریکا بسیار ناشکیب است نقش می‌بندد. بسیاری از افراد ممکن است با شنیدن این مطلب که قرآن مبانی جامعه مردم‌سالار آزاد را مورد حمایت قرار می‌دهد متحیر شوند. این مقاله نیز به همین موضوع می‌پردازد. مع الاسف باید گفت چیزی که امروزه توسط بسیاری از مسلمانان به عنوان اندیشه اسلامی عمل می‌شود نوعی تحجر فاقد بینش بوده و در تضاد با آموزه‌های قرآن کریم قرار دارد.   دانلود 

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
۰ bigtheme

درباره ی ابوالفضل

وب سایت یاد خدا موسس : شخص من

همچنین ببینید

معرفـی کتــاب ” صحیـفـه مهــدیّـه “

کتاب ‘صحیفه مهدیه’ نوشته سیّدمرتضی مجتهدی مجموعه ای است از نمازها و ادعیه و زیارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت