خانه / مجله الکترونیکی / آرامش سبز / نیایش شبانگاهی با خدا

نیایش شبانگاهی با خدا

پروردگارا!

پروردگارا، طاعت ما را از ریا و تظاهر، پاکیزه دار.
پروردگارا! نام ما را در جمعی قرار بده که ارکان و وقت های نماز را نیکو داشته اند و با ارحام خود به نیکوکاری و مساعدت رفتار می نمایند.

پروردگارا! یار ما باش تا در سایه پرستش و بندگی، به تو نزدیک شویم و به ما صلاحیت عطا فرما تا از برکاتی که به اولیای خویش بشارت داده ای برخوردار شویم و پاداش بندگان پارسا و نماز گزار و روزه‌دار را نصیب مان فرما.

معبودا، تو را می ستایم، سپاس می نهم و در سایه احسانت راه می جویم. رحیما، گاهِ در عفو و بخشایش، مهربان ترین مهربانانی و گاه در عقاب و انتقام، سخت ترین کیفردهنده ای. معبودا تو در بزرگی و کبریایی بزرگ ترینی. خدایا، امرم نمودی که تو را بخوانم و دست نیاز به سویت دراز کنم. پس ای شنواترین، سپاسم را بشنو، ندایم را پاسخ گو و از لغزشم درگذر.

خدایا، تنها تو را می خوانم و نه غیر تو را که چون غیر تو را بخوانم، محروم خواهم شد. جز به تو امید نمی بندم که چون غیراز تو امید بندم، نا امید خواهم شد. بارالها، ای لطیف و ای بخشنده، هر نعمت و نکویی از آن توست و هر حاجت بدست تو برآورده می شود. پس ای مهربان، مقام یقین و حسن ظن به حضرتت عطایم فرما، و امیدواری به رحمتت را در قلبم پایدار کن و رشته امیدم را از غیر خودت پاره کن که جز به تو امید نبندم و جز به تو اعتماد نکنم.

بار خدایا، اى آنکه درگاه تو آخرین مقصد حاجات است و تنها درنزد توست که به خواستها توان رسید. اى خداوندى که در برابر نعمتهایت بهایى نستانى.اى خداوندى که زلال عطایت را به منت تیره‏ نگردانى. اى خداوندى که همگان به تو بى‏ نیاز شوند و کس را از توبى‏ نیازى نیست. اى خداوندى که همگان را به تو رغبت است و کس را رخ تافتن از تو میسر نیست. اى خداوندى که هر چه خواهندگان از تو خواهند، خزائن نعمتت فنا نپذیرد. اى خداوندى که ناموس حکمتت راهیچ وسیله ‏اى و سببى دگرگون نسازد.

مقام یقین و حسن ظن به حضرتت عطایم فرما، و امیدواری به رحمتت را در قلبم پایدار کن و رشته امیدم را از غیر خودت پاره کن که جز به تو امید نبندم و جز به تو اعتماد نکنم. به عفو و بخشش خود از من درگذر، به اعمال ناشایست مؤاخذه ام مکن و دعایم را اجابت فرما.

گردآوری: بخش گردآوری بیتوته

پروردگارا! پروردگارا، طاعت ما را از ریا و تظاهر، پاکیزه دار. پروردگارا! نام ما را در جمعی قرار بده که ارکان و وقت های نماز را نیکو داشته اند و با ارحام خود به نیکوکاری و مساعدت رفتار می نمایند. پروردگارا! یار ما باش تا در سایه پرستش و بندگی، به تو نزدیک شویم و به ما صلاحیت عطا فرما تا از برکاتی که به اولیای خویش بشارت داده ای برخوردار شویم و پاداش بندگان پارسا و نماز گزار و روزه‌دار را نصیب مان فرما. معبودا، تو را می ستایم، سپاس می نهم و در سایه احسانت راه می جویم. رحیما، گاهِ در عفو و بخشایش، مهربان ترین مهربانانی و گاه در عقاب و انتقام، سخت ترین کیفردهنده ای. معبودا تو در بزرگی و کبریایی بزرگ ترینی. خدایا، امرم نمودی که تو را بخوانم و دست نیاز به سویت دراز کنم. پس ای شنواترین، سپاسم را بشنو، ندایم را پاسخ گو و از لغزشم درگذر. خدایا، تنها تو را می خوانم و نه غیر تو را که چون غیر تو را بخوانم، محروم خواهم شد. جز به تو امید نمی بندم که چون غیراز تو امید بندم، نا امید خواهم شد. بارالها، ای لطیف و ای بخشنده، هر نعمت و نکویی از آن توست و هر حاجت بدست تو برآورده می شود. پس ای مهربان، مقام یقین و حسن ظن به حضرتت عطایم فرما، و امیدواری به رحمتت را در قلبم پایدار کن و رشته امیدم را از غیر خودت پاره کن که جز به تو امید نبندم و جز به تو اعتماد نکنم. بار خدایا، اى آنکه درگاه تو آخرین مقصد حاجات است و تنها درنزد توست که به خواستها توان رسید. اى خداوندى که در برابر نعمتهایت بهایى نستانى.اى خداوندى که زلال عطایت را به منت تیره‏ نگردانى. اى خداوندى که همگان به تو بى‏ نیاز شوند و کس را از توبى‏ نیازى نیست. اى خداوندى که همگان را به تو رغبت است و کس را رخ تافتن از تو میسر نیست. اى خداوندى که هر چه خواهندگان از تو خواهند، خزائن نعمتت فنا نپذیرد. اى خداوندى که ناموس حکمتت راهیچ وسیله ‏اى و سببى دگرگون نسازد. مقام یقین و حسن ظن به حضرتت عطایم فرما، و امیدواری به رحمتت را در قلبم پایدار کن و رشته امیدم را از غیر خودت پاره کن که جز به تو امید نبندم و جز به تو اعتماد نکنم. به عفو و بخشش خود از من درگذر، به اعمال ناشایست مؤاخذه ام مکن و دعایم را اجابت فرما. گردآوری: بخش گردآوری بیتوته

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
۰ bigtheme

درباره ی ابوالفضل فدائی

ابوالفضل فدائی . مؤسس سایت مذهبی یاد خدا ، دبیر تاریخ ، برنامه نویس و طراح | علاقمند به تاریخ اسلام و مباحث مذهبی. || وب سایت های دیگر من : سایت سرای تاریخ www.sarayetarikh.ir || سایت آزمون آنلاین سرای تاریخ www.azmoon.sarayetarikh.ir || کتابخانه سرای تاریخ www.library.sarayetarikh.ir

همچنین ببینید

کریمی غیر تو یا رب نباشد…

سحر هنگامه راز و نیاز است سحر میخانه دلدار باز است سحر جود و کرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت