خانه / احادیث و روایات / کسی که مسلمانی را از خطر آتش سوزی نجات دهد

کسی که مسلمانی را از خطر آتش سوزی نجات دهد

به مناسبت شهادت آتش‎نشانان حادثۀ ساختمان پلاسکو

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که عده‏‎ای از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش‎سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می‎شود.

در فرهنگ قرآن و عترت یکی از رفتارهای ارزشی که برای آن فضیلت و ثواب بسیاری ـ حتی بهشت ـ درنظر گرفته شده است، خدمت و کمک به دیگران است. همچنین یکی از مهم‌ترین درخواستهای ائمه اطهار (علیهم‌السلام) از خداوند متعال نیز توفیق خدمتگزاری به مردم بوده است و آنان این خواستۀ ارزشمند خویش را در قالب دعاها و سخنان گهربار ابراز می‌کردند. پس این رفتار آن بزرگواران نشان می‌دهد که «خدمت و رفع نیاز مسلمانان» نزد خداوند جایگاهی والا دارد.

روز گذشته اتصال برق در یکی از طبقات ساختمان پلاسکوی تهران باعث آتش‎سوزی شد و اندکی بعد تمام ساختمان فرو ریخت و طبق آمار اعلام شده، بیست نفر از آتش‎نشانان فداکار کشورمان نیز در راه خدمت به مردم و نجات آنان به شهادت رسیدند. مردمی که در ساختمان پلاسکو گرفتار شده بودند، نیاز به کمک داشتند، لذا باید عده‎ای برای رفع نیاز، نجات و کمک به آنان وارد عمل می‌شدند.

پیامبر اکرم (ص) دربارۀ ثواب نجات مسلمانان از خطر سیل و آتش می‌فرمایند:

«مَن رَدَّ عَن قَومٍ مِنَ المُسلِمینَ عادِیَهَ ماءٍ أونارٍ وَجَبَت لَهُ الجَنَّهُ»؛ کسی که عده‏‎ای از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش‎سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می‎شود.

به مناسبت شهادت آتش‎نشانان حادثۀ ساختمان پلاسکو پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که عده‏‎ای از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش‎سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می‎شود. در فرهنگ قرآن و عترت یکی از رفتارهای ارزشی که برای آن فضیلت و ثواب بسیاری ـ حتی بهشت ـ درنظر گرفته شده است، خدمت و کمک به دیگران است. همچنین یکی از مهم‌ترین درخواستهای ائمه اطهار (علیهم‌السلام) از خداوند متعال نیز توفیق خدمتگزاری به مردم بوده است و آنان این خواستۀ ارزشمند خویش را در قالب دعاها و سخنان گهربار ابراز می‌کردند. پس این رفتار آن بزرگواران نشان می‌دهد که «خدمت و رفع نیاز مسلمانان» نزد خداوند جایگاهی والا دارد. روز گذشته اتصال برق در یکی از طبقات ساختمان پلاسکوی تهران باعث آتش‎سوزی شد و اندکی بعد تمام ساختمان فرو ریخت و طبق آمار اعلام شده، بیست نفر از آتش‎نشانان فداکار کشورمان نیز در راه خدمت به مردم و نجات آنان به شهادت رسیدند. مردمی که در ساختمان پلاسکو گرفتار شده بودند، نیاز به کمک داشتند، لذا باید عده‎ای برای رفع نیاز، نجات و کمک به آنان وارد عمل می‌شدند. پیامبر اکرم (ص) دربارۀ ثواب نجات مسلمانان از خطر سیل و آتش می‌فرمایند: «مَن رَدَّ عَن قَومٍ مِنَ المُسلِمینَ عادِیَهَ ماءٍ أونارٍ وَجَبَت لَهُ الجَنَّهُ»؛ کسی که عده‏‎ای از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش‎سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می‎شود.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
۰ bigtheme

درباره ی ابوالفضل

وب سایت یاد خدا موسس : شخص من

همچنین ببینید

حدیث پیامبر(ص) درباره شهادت امام حسین(ع)

خاطره‌ی جانبازی آنان که در راه خدا و آزادی انسان‌ها، در راه شرف و فضیلت، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت